i obecny stan.

Przede wszystkim należy podkreślić, że nie zaleca się stosowania roślin z wyjątkiem sosny - w okresie zimowym. Powody są proste - sosny, takie jak kora i woski, są bardziej podatne na inwazję drobnoustrojów, aw konsekwencji na rozkład. To nie jest zaleta sosny - są bardziej odporne na inwazję bakterii - żyją dłużej w sosnach.
Zaletą sosen jest również to, że są znacznie bardziej odporne na inwazję bakterii. Są też łatwiejsze w utrzymaniu - sosny należy regularnie podlewać (kilka razy w roku).
Ochrona roślin
Jakie rośliny chcesz chronić? Rośliny, które odbyły swoje wcześniejsze wędrówki po lesie i są Ci znane. Łatwiej jest im zaklasyfikować jako zdrowe i odporne niż te, które tego nie zrobiły. Następnym krokiem jest zidentyfikowanie tych roślin, które chcesz chronić przed niektórymi szkodnikami i chwastami. Możesz wybrać te, które są trudniejsze do zniszczenia lub bardziej wrażliwe na zniszczenie. Czas też wybrać odpowiednie rośliny wrażliwe na wahania temperatury.
Chroń okna i drzwi!
Jeśli masz okna i drzwi, dobrze je zabezpieczyć. To najmniejszy z tych pokoi, na który moglibyśmy wydać nawet sto, a nawet tysiące dolarów. Oczywiście to też niewielki wydatek. Warto w ten sposób starannie dobierać odpowiednie rośliny.
- Dobrym źródłem nasion dla roślin ochronnych jest:
- - koniczyna czerwona,
- - drzewa iglaste,
- - rośliny z Ameryki Południowej,
- - Europa Wschodnia,
- - Rosja, Ukraina
- - Ameryka.
- Właściwości sosny
Sosny charakteryzują się dużą starannością. Wynika to z konieczności zapewnienia wzrostu młodych, silnych drzew, a także rozwoju dużego systemu korzeniowego.
Sosny buduje się z jednego rodzaju drewna - bezpośrednio z nasion lub z połączenia dwóch rodzajów drewna - na przykład:
lipa i sosna (drewniane) - ta ostatnia będzie trwalsza i nie pęknie pod wpływem wilgoci,
sosna (roślina) - bardzo odporna na zmiany temperatury, wilgoć, nasłonecznienie i silne nasłonecznienie.
Konstrukcje z drewna sosnowego mogą być bardzo twarde, co czyni je odpornymi na uszkodzenia spowodowane wodą, wilgocią oraz np. wysoką temperaturą. Drewno sosnowe może mieć bardzo twardą strukturę przy pierwszym cięciu, jednak po podgrzaniu staje się bardziej miękkie i nie pęka pod wpływem wilgoci. Drewno sosnowe można malować w podobny sposób jak wyżej wymienione drewno.
Struktura sosny - charakterystyka
Decydując się na budowę sosny warto zwrócić uwagę na następujące cechy. Są to najważniejsze warunki prawidłowego użytkowania konstrukcji oraz warunki wpływające na jej wytrzymałość. Najważniejszy jest tu kształt pnia. Im krótszy i grubszy pień, tym bardziej drzewo będzie odporne na uszkodzenia i wysokie temperatury. Grubość całej konstrukcji zależy od wielu czynników - grubość kory i ilość światła wytwarzanego przez warstwy drewna sosnowego zależy od tego, czy stanie się ono miękkie i podatne na uszkodzenia spowodowane wodą i wilgocią.
Sosny można podzielić na kilka rodzajów. Najpopularniejsze to:
lekki - najłatwiejszy w utrzymaniu, pozwala w każdej chwili uzyskać dobrą temperaturę
ciężko - drzewo jest łatwiejsze w uprawie i wymaga znacznie więcej, w tym stałej pielęgnacji rośliny,
krótszy - drzewo musi być starannie przycięte, a jego wysokość nie może spaść poniżej 12 cm, nie będzie możliwe uzyskanie zadowalającego rozwiązania dla drzewa,
długi - najlepszy dla niektórych drzew, pień musi być dużego rozmiaru, minimum 15 cm długości, co pozwoli na łatwy transport wózkiem widłowym.
Tagi: rośliny sosny drewna odporne bardziej roślin rośliny doniczkowe rośliny strączkowe rośliny ogrodowe rośliny do akwarium rośliny kolekcjonerskie